Home
Uygulama Sanallaştırma


Citrix XenApp

        Geleneksel dağıtık mimaride uygulamaların kurulumu karmaşık, zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Bu mimaride IT departmanı sürekli olarak onlarca/yüzlerce cihaz üzerinde uygulamaları güncel tutmak, eklentileri yüklemek yeni versiyonlara geçmek için yoğun çaba harcar. Buna rağmen yüzlerce kullanıcının uygulamalarını sürekli güncel tutmak mümkün değildir. Ayrıca dağıtık mimaride kullanıcıların bilgisayannda tutulmakta olan uygulamaların ve verilerin güvenliğini sağlamak ayrı bir sorun olarak gözükmektedir. Gene bu mimaride oluşan çakışmalar cihazların yavaşlamasına ve çökmesine neden olmaktadır.

       Sonuç olarak , IT giderleri sürekli olarak artmasına rağmen IT ‘nin yönetimi ve yüksek kalitede kullanıcı deneyimi sağlamak ve iş beklentilerini karşılamak zorlaşmaktadır.

 

Citrix XenApp

           Citrix® XenApp  merkezi olarak Verimerkezinde  kurulan örnek bir uygulama üzerinden kullanıcılara online ve offline olarak uygulama kullanım imkanı sunan bir çözümdür. Kullanıcılar istedikleri yerden istedikleri türde cihazla uygulamayı kullanabilirler.


         XenApp uygulama yönetim maliyetlerini %50 ye varan oranlara kadar düşürür. Ayrıca dağıtık mimariden daha yüksek kullanılabilirlik/yönetilebilirlik, daha yüksek uygulama ve veri güvenliğini sunar.


        XenApp merkezi olarak kurulmuş tek bir örnek uygulamanın kullanıcılar tarafından online ve offline olarak yüksek kalitede kullanıcı deneyimi ile kullanabilmelerini sağlar. XenApp %99,99 oranında uygulama erişebilirliği sunmaktadır. Dünya üzerinde 25 Milyonun üzerinde uygulama ile 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

 

 IT Yönetiminizi Basitleştirin

      XenApp uygulamaları verimerkezinde merkezileştirerek , uygulamanın kurulumlarını, yönetilmelerini ve istendiğinde herhangi bir kullanıcıya sunulmasını kolaylaştınr. Ayrıca sürekli değişen iş ihtiyaçlarına göre uygulamalarda hızlıca güncelleme yapma, yeni bir uygulamaya geçiş yapma gibi süreçIeri kolaylaştınr.

      XenApp çokca zaman alan uygulama doğrulama ve uyumluluk test çalışmalarını ortadan kaldırmakla birlikte uygulamaların kurulum sonrası destek ihtiyaçlarını azaltır. XennApp Proaktif uygulama performans uyarı sistemi sayesinde uygulama performansı eşik değerine yaklaştığında otomatik olarak IT departmanına uyarı vererek muhtemel sorunlara erken ve hızlı çözüm bulunmasına imkan verir.

 

Uygulama İletimini Optimize Edin

      XenApp esnek uygulama sunum sistemi sayesinde kullanıcı,uygulama ve ağ kriterlerini gözönünde bulundurmak suretiyle dinamik olarak en uygun uygulama sunum yöntemini seçer. Dağıtılan uygulamalar üzerinde çalıştığı son kullanıcının bilgisayarının ya da veri merkezlerinde barındınlan çok kullanıcılı terminal sunucuları ya da sanal makinaların kaynaklarını kullanır ve yüksek hızlı protokoller ile herhangi bir cihaza teslim edilir. XenApp uygulama çakışmalarını engellemek için her uygulamayı izole eder ve kullanıcılann uygulamalara internet bağlantısı yokken bile erişmesini sağlar.

 

       Dazzle ile kullanıcılar ihtiyaç duydukları uygulamalara abone olurlar ve bu sayede kullanıcı erişimlerini kontrol altında tutar. XenApp kullanıcılara tutarlı, yüksek çözünürlüklü bir uygulama erişim hizmetini lokasyon ve cihazdan bağımsız olarak teminat altına alır.

 

Daha Hızlı Uygulama Performansı

      XenApp merkezi mimari, uygulamaların performansını hızlandırmakla birlikte herhangi bir ağ bağlantısı ve cihaz üzerinden performanslı olarak kullanılabilmesine imkan tanır.

       Citrixrin HDX  teknolojisi uygulamaların performanslarını 15 kata kadar yükseltirken, herhangi bir yerden (WAN) lokal kullanıma yakın kullanım deneyimi sağlar.

      XenApp ile yeni bir uygulama kullanıcılara saniyeler içerisinde sunulabilir. Güncellemeler sadece bir kez yapılır ve anında kullanıcılar güncel uygulamayı kullanmaya başlarlar.

      XenApp BT yöneticilerine kritik uygulamalar ve kullanıcılar için yüksek performans seviyelerine uygun kaynak atama imkanı sağlar. XennApp' ın sunduğu proaktif performans izleme çözümü %99,99 uygulama kullanılabilirliği sağlamanın yanı sıra, olası sorunların belirlenmesi ve sistemsel tıkanıklıklann yaşanılmasını önlemede yardımcı olur.

Anahtar Özellikler

"Açık Büfe" Uygulama

     XenApp dağıttığı uygulamaların üzerinde çalıştığı cihaz,kullanıcı izinleri Network perforrnansı,bağlantı lokasyonu ve güvenlik profiline bakarak uygulamanın son kullanıcıya dağıtımında otomatik olarak en uygun ve güvenli yolu belirler. Uygulamalar çevrimdışı kullanıcılara stream edilir veya verimerkezinde merkezi olarak çalışır ve yüksek hızda bir protokol ile herhangi bir cihaza kullanıcı cevrimiçi iken teslim edilir. Kullanımı kolay ve kullanıcılara göre kişileştirlmiş uygulamalar 7x24 olarak kullanıcılara ulaştırılır.

Heryerden ,Herhangi bir Cihazla Erişim

     XenApp kullanıcılann kendi uygulamalarına hızlı ve güvenli erişimlerini istedikleri cihazdan yapabilmelerini sağlar. Kullanıcılar istedikleri herhangi bir işletirn sistemine sahip cihaz ile (Windows PC,Macintosh,ince istemci) uygulamalarını kullanabildikleri gibi isterlerse lphone , Windows Mobile veya Android işletim sistemli akıllı telefonları ile de uygulamalarını kullanabilirler.

 

 

Yüksek Çözünürlüklü Kullanıcı Deneyimi

     XenApp istediğiniz ağ üzerinden yüksek çözünürlüklü ve yüksek performanslı kullanım imkanı sağlar. XenApp HDX teknolojisi sayesinde uç nokta cihazın yetenekleri ne olursa olsun hızlı, gelişmiş grafik ve multimedya performansı sağlar. Kullanıcılara, sıfır kesinti ve yüksek verimlilik ile sorunsuz bir kullanım sağlanır.

Güvenli Tasarım

    XenApp merkezi yapılanması sayesinde uygulama sunma çözümleri içerisinde en güvenli mimariye sahiptir. Bu yapıda tüm veriler verimerkezinde tutulmakta, kullanıcı ile sadece ekran görüntüleri (ekran görüntüsününde sadece değişen kısımları), fare hareketleri ve klavye girişleri paylaşılmaktadır.

     XenApp IT yöneticilerine uygulama erişim yetkilerini belirleme, özel kullanıcı veya guruplara göre yazıcı ve depolama birimleri kurallarını belirleme imkanı tanır.